english version
Uzdrawianie Seksualności

ENERGIA SEKSUALNA - ŹRÓDŁO ŻYCIA, ZDROWIA I SPEŁNIENIA

Wszyscy na świecie jesteśmy żywą, wibrującą i pulsującą energią seksualną. Narodziliśmy się dzięki niej i istniejemy dzięki jej sile. Jesteśmy seksualnością w każdym momencie życia i warto to sobie uświadomić i poczuć. W każdej chwili, w każdym oddechu i w całym ciele jesteśmy wypełnieni seksem, tak, jak całe życie na Ziemi. Jest to moc, która nas odżywia, uzdrawia, ożywia i wspiera wszystkie nasze działania na poziomie fizycznym, mentalnym i duchowym. Jest to nasza esencja, najpotężniejsza energia w ciele i indywidualny pełny potencjał, o który warto zadbać, poznać go i rozwijać.
W tantrycznym rozumieniu seks i energia seksualna to nie tylko tradycyjnie pojmowane podniecenie, pożądanie, działania erotyczne, prokreacyjne, czy szybkie i wstydliwe rozładowywanie napięć, ale energia która wspiera i potęguje nasze odczuwanie i doznawanie wielu codziennych przyjemności. Jesteśmy seksualnie otwarci i żywi zawsze wtedy, gdy doznajemy inspiracji, w codziennej zmysłowości, w odnajdywaniu radości i w ciągłym dążeniu do pogłębiania tych doznań. Przypomnij sobie ile razy ogarniała Cię niemal erotyczna ekstaza wywołana dotykiem pięknych przedmiotów i ubrań, smakiem wspaniałego jedzenia,  powiewem wiatru i promieniami słońca, zachwytem nad doskonałością i pięknem przyrody, jazdą wymarzonym samochodem, osiągnięciami zawodowymi, czy otuleniem kołdrą przed snem. Przypomnij sobie dreszcz przyjemności, błogość, ekstatyczność i piękno tych chwil. To jest właśnie energia seksualna, dzięki której doświadczamy życia na poziomie zmysłowej pełni, pogłębiamy te doznania i je świadomie pielęgnujemy. To również energia, którą możemy świadomie budzić, wznosić przez całe ciało i transformować w energię duchową zasilającą każdą sferę naszego życia i nas całych. W starożytnych kulturach antycznych i przed antycznych czczono i wielbiono moc seksualną jako naturalną, boską moc stwórczą w człowieku. Uważano, że w każdym akcie seksualnym odzwierciedlamy boską doskonałość istnienia i tym samym stwarzamy - nie tylko nowe życie, ale przede wszystkim sami siebie. Starożytni rozumieli, że zdrowie seksualne i dbałość o otwartą i zrównoważoną energię seksualną jest kluczem do dobrostanu, radości i zdrowego, spełnionego życia, do budowania ciepłych relacji, dostępowania błogości i mistycznych, duchowych uniesień. 
Z tak pojmowaną energią seksualną pracujemy na sesjach uzdrawiających. Budzimy ta energię, rozprowadzamy po całym ciele i zasilamy nią wszystkie procesy i emocje, z którymi pracujemy.  

ZABLOKOWANA ENERGIA SEKSUALNA - MORDERSTWO DOSKONAŁE

Swobodnie płynąca energia seksualna jest szczytowym doświadczeniem wewnętrznej mocy, energii całego ciała, pełni życia i najgłębszym doświadczeniem wewnętrznym i osobistym, jakiego możesz doświadczyć. Jest niezbędnym warunkiem do twojego pełnego rozwoju,  poczucia kompletności i wewnętrznej wolności. Świadomie ukierunkowana wzmacnia połączenia nerwowe w całym twoim ciele, wzmacnia połączenia energetyczne pomiędzy obiema półkulami mózgu i wzmacnia twój cały układ energetyczny. Dzięki energii seksualnej rozwijasz się w łonie matki, poznajesz świat jako dziecko i wchodzisz w wiek dorastania. Dzięki tej mocy myślisz, czujesz, podejmujesz decyzje, uczysz się, tworzysz, słuchasz, rozwijasz inteligencję i nieskrępowaną wyobraźnię. Dzięki tej mocy dotykasz, rozmawiasz, widzisz, czujesz energię w ciele i poznajesz swój popęd seksualny. Gdy jesteś w pełni zgodny ze sobą i zestrojony ze swoją seksualnością kochasz i doznajesz mistyczności. Jeżeli ta energia została zablokowana w dzieciństwie lub we wczesnej młodości - zostałeś pozbawiony niezbędnej ci kreatywnej mocy.  
Zablokowana energia seksualna skutkuje między innymi:

- nieznajomością siebie samego
- nieumiejętnością mówienia o sobie
- brakiem pewności siebie i wyrażania swojej wartości
- zamknięciem się na twórczość i kreatywność
- zamknięciem się na osiągnięcia i wyzwania
-  zamknięciem się na własne potrzeby i pragnienia
- wyparciem osiągnięć osobistych
- blokadą na swobodne mówienie o swoich doświadczeniach i osiągnięciach
- zablokowaniem przyjmowania siebie we własnych osiągnięciach, pasjach i specjalizacjach
- chowaniem "pod dywan" umiejętności i talentów
- stałą potrzebą zewnętrznej walidacji własnej wartości

- zamknięciem się w poczuciu winy i wstydu za to jaki jesteś
- zablokowaniem zgodności wewnętrznej i pełnej zgody na siebie
- zatrzymaniem się w poczuciu wstydu, upokorzenia i załamaniu, często w obrzydzeniu do siebie i swego ciała
-  zablokowaniem głębokiego skontaktowania się ze sobą
- zatrzymaniem w dziecięcym przerażeniu w kontakcie z emocjami i uczuciami jako czymś niedozwolonym - bo osobistym
- wyparciem gwałtu emocjonalnego i psychicznego jakim było zablokowanie energii seksualnej, czyli dostępu do swego najgłębszego Ja

KUNDALINIKundalini to nasza wewnętrzna, życiowa i stwórcza energia, osobista moc i indywidualna siła kreacyjna. Odpowiedzialna jest za nasze zdrowie, twórczość, talenty, rozwój, inteligencję i sprawność cielesną i umysłową. Ta lunarna, pierwotna siła nazywana jest ognistą, wężową  mocą duchową i boską siłą w nas samych. Skupiona jest u podstawy kręgosłupa i spoczywa „zwinięta” i uśpiona niczym wąż.  W rzeczywistości jest to aktywna moc i energia, która w każdej chwili przenika i ożywia całe nasze ciała fizyczne i energetyczne i tym samym wpływa na nasz stan psychofizyczny i go odzwierciedla. Będąc w życiowej, emocjonalnej, czy fizycznej niedyspozycji mamy obniżoną wibrację energii i uśpioną Kundalini - dlatego nie możemy wracać do zdrowia, radości i odzyskiwać sił witalnych bez uaktywnienia w nas tej energii. Budzona i wznoszona transformuje nas całych na poziomie emocjonalnym, uczuciowym, fizycznym, duchowym i eliminuje wszystko, co negatywne. Ukazuje, a potem niszczy wszystkie blokady, ograniczenia, zniewolenia i  destruktywne wzorce wpisane głęboko w nasze ciała i podświadomość. Odpowiednio dotykana, stymulowana i kierowana przywraca nam moc życiową, siły witalne, wspomaga proces samouzdrawiania całej naszej istoty, otwiera świadomość i prowadzi do samopoznania i Oświecenia.

 

 

uzdrawianie i terapia seksualności

 

 

 

 Uzdrawianie seksualności | terapia seksualności