Ja jestem… czyli twoja tantryczna prawdziwość

autentyczność w tantrze

Dwie najważniejsze cechy w rozwoju Twojej seksualności i praktyce Czarnej Tantry to autentyczność i elastyczność. Przybliżę Ci je dzisiaj i pokażę, jak się do nich zbliżyć poprzez piękną, tantryczną praktykę.

Jak w Tantrze rozumiemy autentyczność

Autentyczność jest  najważniejszym narzędziem przy rozwijaniu swojej duchowej pełni i podejmowaniu wszystkich intymnych, międzyludzkich i życiowych decyzji. To busola niezbędna w definiowaniu swoich prawdziwych seksualnych celów, poznawaniu swego wnętrza i przyjmowaniu własnych świadomych potrzeb i pragnień.

Autentyczność to prawdziwa zgoda ze swoją seksualną osobowością i wewnętrznym, głębokim Ja. To siła, która wspiera uczciwość w intymności wobec siebie i troskę o swoje szeroko rozumiane dobro. To moc, która pozwala bezpiecznie eksplorować swoje wewnętrzne światy i dbać w tym o siebie.  Stawiać siebie zawsze na pierwszym miejscu w trosce i uważności – dopóki tym nie krzywdzimy innych.

Elastyczność w Tantrze

Elastyczność w rozwijaniu swojej świętej seksualności  jest rozumiana jako narzędzie swobodnego dostosowywania się / wycofywania się do / od osób, sytuacji i miejsc. To cecha adaptacyjna niezbędna w tantrycznym i intymnym rozwoju i kluczowa umiejętność w rozpoznawaniu i wspieraniu swoich prawdziwych seksualnych potrzeb i pragnień.

Elastyczność to umiejętność wyjęcia kija z dupy i otwartość do zestrojenia się ze swoimi,  głębokimi i  świadomymi pragnieniami. Umiejętność uczenia się, zmieniania wyuczonych zachowań i rewidowania narzuconych przekonań.  Otwartość na swoją wewnętrzną prawdziwość i na to, co na prawdę jest dla Ciebie najlepsze.

W Tantrze seksualna prawdziwość jest kluczem do spełnionego i świadomego życia. Beż złudzeń, masek, wyobrażeń. Bez iluzji o sobie. Bez klakierstwa i fałszywego poklasku.

Ćwiczenie pozwalające określić, Kim Jesteś

Te słowa: JA JESTEM i to, co po nich wpiszesz pomogą określić Ci Twoją prawdziwość. Stanie się tak, gdy wpiszesz tam prawdę, a nie to, jakim chciał byś siebie widzieć.

Wskazówka do głębszej praktyki:
Znajdź spokojny czas i miejsce w ciszy. Bez przeszkadzaczy i osób trzecich.
Akcesoria:
Świeca, kartka A4, długopis

Zapal świecę w intencji tego, co w tobie prawdziwe.
Jeśli znasz i w ten sposób pracujesz w swoim rozwoju, przywołaj swoich duchowych opiekunów, by wspierali cię w odwadze i prowadzili.
Usiądź spokojnie, rozluźnij ciało. Puść napięte mięśnie i miękko pokołysz się przez chwilę.
Potem weź pięć głębokich, spokojnych oddechów.
A gdy już będziesz gotowy, weź kartkę i podziel ją na pół.

Na jednej połowie wypisz wszystko, kim byś chciał być i jak chciałbyś siebie widzieć.

Wpisz tam cały blichtr, wygórowanie i zawyżoną ocenę siebie. Cechy osobowości, których nie masz, a które z uporem sobie przypisujesz. Cechy charakteru, których w rzeczywistości nie posiadasz, ale wyobrażasz sobie, że są. Talenty, które nie istnieją, a którymi z uporem się przechwalasz. Umiejętności, które nie istnieją realnie, ale lubisz myśleć, że je posiadasz. Atuty i predyspozycje, które lubisz sobie przypisywać i które bardzo chcesz w sobie widzieć. Swoje wyobrażone, piękne Ja.

Na drugiej połowie kartki napisz to, co rzeczywiście jest. Talenty rzeczywiste. Predyspozycje realne. Umiejętności prawdziwe. Atuty i ograniczenia wynikające z profilu Twojej osobowości. Cechy nabyte w bagażu dzieciństwa i wychowania. Prawdziwe możliwości i prawdziwe zahamowania. To wszystko, co rzeczywiście Ciebie definiuje. Rzeczy trudne i łatwe, ładne i pozornie problematyczne. To, z czego faktycznie czerpiesz energię i to, czym rzeczywiście się napędzasz. To, w czym na prawdę  odpoczywasz. To, czego ciągle w sobie się boisz i na co nie chcesz spojrzeć z czułością.

Popatrz na obie strony kartki. Porównaj swój obraz „ładny” i prawdziwy. Potem przerwij kartkę na pół rozdzielając obie części. Fałszywą i nie prawdziwą część spal, lub porwij, wyrzuć do kibla i spuść wodę. A potem wróć do tego, kim jesteś rzeczywiście, do prawdziwego  siebie, bo to jest najcenniejsze, co posiadasz. Obietnica rozwoju i twórcza prawda o sobie.

 

 

logo Kala Luna Temple

Kala Luna Temple - Wszelkie prawa zastrzeżone.

+48 884 394 568

info.kalalunatemple@gmail.com

Call Now Button
Facebook Instagram Youtube Linedin