Tantryczny związek z psychopatą – czy to jest możliwe?

Tantryczny związek z psychopatą

CZĘSTO DOSTAJĘ OD WAS PYTANIA W STYLU:

  • Mój mąż / żona jest socjopatą i ma dużo cech psychopatycznych. W jednym momencie jest cudowny, fascynujący, okropny, wspaniały i skurwysyński. Kocham go, ale czy możemy stworzyć bardziej szczęśliwy związek? Żeby jakoś to w nim ogarnąć?
  • Czy przemocowość psychiczna / emocjonalna musi być wpisana w naturę osoby o profilu psychopatycznym?
  • Czy  psychopata może być dobrym człowiekiem? Czy znasz kogoś takiego?
  • Czy psychopata / socjopata może się zmienić? Czy znasz kogoś, komu się to udało?
  • Czy miałaś już u siebie takie pary? Czy z nimi pracowałaś i jakie były efekty.

PSYCHODRAMA MIŁOŚCI

Kochacie się, ale się kłócicie. Jesteście sobie najbliżsi, ale krzyczycie na siebie. Jesteście dwoma ogniami, które płoną w emocjonalnej, miłosnej relacji. Czasem już nie możecie ze sobą wytrzymać, ale zawsze dalibyście się za siebie pokroić. Miłość i wojna kochania.
ONA: Nie umiem się opanować!
ON: Nie umiem wyrażać emocji inaczej, niż awanturą.
ONI: Nie wyobrażamy sobie życia bez siebie. Nie chcemy siebie ranić. Chcemy kochać się bardziej i być lepsi dla siebie.

NA POCZĄTEK, NA POTRZEBY TEGO POSTA I UŁATWIENIA NAZEWNICTWA, KRÓTKIE ROZRÓŻNIENIE.

PSYCHOPATA jest taki, jaki jest od urodzenia. Główna cecha definiująca jego osobowość, to deficyt lęku i szeroko rozstawione granice dopuszczalności tego, co dozwolone, za czym idzie brak zahamowań w podejmowaniu jakichkolwiek działań. W głębi siebie może być antyspołeczny i agresywny, ale nie musi.

SOCJOPATA jest osobowością wyuczoną, a potem już rozwijaną w sobie z wyboru, czyli w ciągu swojego życia sam nauczył się antyspołecznego / bez emocjonalnego / czasami agresywnego sposobu czucia, myślenia i działania. I świadomie rozwija w sobie ten model relacji międzyludzkich.

I jeżeli te obie osobowości chcą nad sobą pracować, muszą ten deficyt lęku, braku zahamowań i antyspołeczności jakoś ująć w ryzy samokontroli np. duchowości, etyki lub własnego kodeksu. Skierować go w dobrą stronę i nauczyć się nim zarządzać.

Psychopatyczny / socjopatyczny partner jest niewrażliwy na próby twojego emocjonalnego wpływu, widzi je i zazwyczaj dobrze się czuje w twoim emocjonalnym rollercoasterze. Otwarcie bawi się tym, albo równie często nie daje poznać po sobie, że wie.
I zrezygnuje z tego tylko wtedy, gdy podejmie w sobie decyzję, że bardziej zależy mu na budowaniu z Tobą trwałej bliskości. I jeżeli zechce trwale się kontrolować, zrobi to tylko dla siebie i tylko wtedy, gdy w budowaniu z Tobą trwałego dobrostanu zobaczy dla siebie wyższą  wartość i opłacalność, niż w emocjonalnej burzy.

Tu się na chwilę zatrzymaj, bo już widzę, jak próbujesz oponować i oburzasz się, że to nie tak miało być! Że on to powinien z miłości, a nie z wyrachowania!

STOP!

Pozwól mu na podejmowanie decyzji w zgodzie z jego osobowością. Pozwól mu na podejmowanie dobrych decyzji z wyrachowania. Pamiętaj, efekt się liczy, a jak on podejmie decyzję na poważnie, to zrobi wszystko, żeby to osiągnąć.

CZEGO W TYM BĘDZIE WYMAGAŁ OD CIEBIE?

Równego zaangażowania i Twojej świadomej decyzji, że wchodzicie w to razem i ty się również postarasz najbardziej jak potrafisz. Że weźmiesz pod swoją kontrolę swoje emocjonalne zapędy, prowokowanie jego agresji i osobiste uwarunkowania. Pamiętaj, on najbardziej doceni, gdy zrobicie to razem. Gdy zobaczy Twój wkład.

Partner o cechach psychopatycznych / socjopatycznych jest przewidujący dzięki wysokiej empatii poznawczej. Ale w waszym wspólnym rozwoju nie potrzebuje publiki, nie potrzebuje niczego udowadniać ani Tobie, ani sobie. Jest elastyczny i nie uzależnia się od niczego. Więc jeśli robi cos złego to z premedytacją i świadomie, bo chce, lub Twoje reakcje / zachowania wyraźnie mówią mu TAK, MOŻESZ. Wiec jeśli Ty nauczysz się, jak on cię czyta / widzi, a on postanowi, że chce nauczyć się inaczej być z tobą i cię nie ranić, to możecie stworzyć dużo lepszy związek, niż macie obecnie.      

CZY ZNAM PSYCHOPATĘ / SOCJOPATĘ, KTÓRY JEST DOBRYM CZŁOWIEKIEM?

Tak, znam, nawet kilku. Znam również tych, którzy nie chcą być dobrzy i tych trzeba jak najszybciej eliminować ze swego życia.
Ale ci, co chcą być dobrymi ludźmi, robią piękna robotę na świecie. Są sprawczy, chcą się rozwijać i budować wokół siebie trwały dobrostan. Jeżeli są ekstrawertyczni, pracują z ludźmi, rozwijają świat, lub budują wokół siebie miejsca pracy. Jeżeli są introwertykami, zazwyczaj skupiają się na domowej relacji.

CZY PSYCHOPATA / SOCJOPATA MOŻE SIĘ ZMIENIĆ?

Nie, żaden człowiek, tak na prawdę się nie zmienia i nie chce się zmieniać, bo to sugeruje, że ma przestać być sobą. Ale każdy może zechcieć się rozwijać, uczyć się nowych metod czucia, myślenia i działania. Otwierania umysłu, zmiany przekonań i wzorców, poszerzania swoich umiejętności społecznych i umiejętności bycia w związku. Psychopata / socjopata, któremu zależy na tobie, nauczy się bycia w bliskiej, intymnej i czułej / ciepłej relacji. To nie znaczy, że przestanie być sobą. To znaczy, że douczy się tego, co pomoże mu być z tobą.

CZY PRACOWAŁAM JUŻ Z TAKIMI PARAMI?

Tak, wielokrotnie, pracuję z takimi parami od wielu lat. Na warsztatach pomagam obu stronom zobaczyć siebie nawzajem, zrozumieć siebie. Psychopatycznemu / socjopatycznemu partnerowi pokazuję jak ty myślisz, czujesz, jak widzisz /rozumiesz jego i czego potrzebujesz w związku. Tobie pokazuję jak on myśli i czuje. Uczę cię jego widzenia świata, które pomoże ci przyjąć jego osobowość i zrozumieć, jak widzi świat ktoś, kto nie posługuje się empatią emocjonalną. 
Oprócz tego pracujemy z gniewem, emocjami i wzajemnymi mechanizmami, którymi siebie nawzajem prowokujecie i wyzwalacie wasze emocjonalne jazdy, kłótnie i trudności.

Ile para wyniesie z warsztatu, jak wypracuje nowe metody bycia razem, ile energii, bliskości i miłości włoży w związek zależy od Nich 🙂

 

 

logo Kala Luna Temple

Kala Luna Temple - Wszelkie prawa zastrzeżone.

+48 884 394 568

info.kalalunatemple@gmail.com

Call Now Button
Facebook Instagram Youtube Linedin